Przydatne pytania

Fotograf ślubny Rzeszów

Rezerwacja terminu równoznaczna jest z podpisaniem umowy. Jest możliwość wstępnej rezerwacji terminu, jednak zapisuje go wówczas na 3 dni – jeżeli nie odezwiecie się do tego czasu, uznaję termin na wolny. Dla zdecydowanych mam małe promocje i gratisy 🙂

Jest taka możliwość – w specjalnie zabezpieczonej galerii zdjęć, lub najlepiej na żywo podczas naszego spotkania. Podczas spotkania pokaże Wam także przykładowe albumy oraz na spokojnie porozmawiamy o wszystkich szczegółach.

Zadatek w kwocie 300zł wpłacacie w momencie podpisywania umowy, natomiast całą resztę kwoty rozliczamy w momencie przekazania Wam zdjęć, pendriva i albumu.

Jasne, że tak! Jest możliwość wykonania sesji ślubnej zarówno w Polsce w dalekich odległościach od Rzeszowa, jak również zagraniczne sesje ślubne. Wszystko zależy od tego gdzie chcecie taką sesję – wówczas obliczamy koszty. Tak, taka sesja kosztuje dodatkowo. Ile? To zależy gdzie się wybieramy, na jak długo i w jakim terminie.

Oczywiście, że posiadam sesję narzeczeńską w swojej ofercie. Koszt sesji waha się między 300, a 500zł – w zależności od odległości i miejsca sesji.

Do 70km od centrum Rzeszowa dojeżdżam do Was w cenie pakietu. Za większe odległości doliczam średnio 2zł za kilometr, jednakże po wyżej 150km wymagam zagwarantowania noclegu po weselu.

Jestem przygotowany na taką ewentualność. Mam osoby, za które ręczę, które wykonają zdjęcia z taką samą starannością jak ja. Natomiast selekcją i obróbką zajmuję się osobiście.

Średnio cały reportaż oddaję do 3 miesięcy od wesela, chyba że sesję ślubną umawiamy na bardzo oddalony termin – wówczas jest do okres do 30 dni od sesji ślubnej.

Obecnie fotografuję sprzętem marki Nikon, a dokładnie na pełno klatkowych bezusterkowych aparatach cyfrowych, oraz pełno klatkowych lustrzankach cyfrowych. Zawsze mam ze sobą minimum 3 aparaty, na wypadek gdyby któryś z głównych odmówił posłuszeństwa. Ponadto parę podstawowych i nadprogramowych obiektywów, lampy błyskowe oraz kilka baterii zapasowych.

Oczywiście, że tak! Pierwszy backup zrobionych zdjęć robię już podczas wesela by mieć pewność, że zdjęcia od przygotowań do końca ceremonii są już zabezpieczone. Kolejne kopie zapasowe robię w przerwach na weselu. Po zrzuceniu materiału z kart pamięci, robię też dodatkowe kopie plików na drugim dysku oraz serwerze – czyli łącznie jest ich 3 zestawy surowych zdjęć. Po selekcji i obrobieniu zdjęć, zostawiam jedną kopię RAW-ów.

Cały komplet zdjęć od przygotowań, przez ślub, wesele, aż po sesję ślubną otrzymujecie ode mnie na personalizowanym pendrivie zabezpieczonym przed sformatowaniem. Zdjęcia są zapisane w formacie JPG, czyli odczyta je 99,9% urządzeń. Dodatkowo macie u mnie internetową galerię zdjęć zabezpieczoną hasłem, którą możecie wysłać komu chcecie. Uprzedzając pytanie – nie oddaje surowego materiału, tak zwanych RAW-ów. Dlaczego? Surowy materiał jest dla mnie – to ja poddaje go selekcji i obróbce po to, abyście otrzymali dobre zdjęcia.

W pakiecie napisałem, że otrzymujecie średnio między 800-900 gotowych, obrobionych zdjęć ze ślubu, wesela i sesji ślubnej. Ostatecznie wszystko zależy od tego jak dobrze kreci się zabawa – im więcej ludzi i lepsze tańce, tym więcej zdjęć otrzymacie.

Wszystko jest zależne od przygotowań, samego ślubu oraz całego wesela. Średnio jestem z Wami od przygotowań u Pana Młodego, które są w godzinach 11:00-12:00, do samego końca oczepin podczas wesela. Jeżeli oczepiny kończą się o godzinie 24:15 wtedy kończę pracę, jeżeli o godzinie 1:00 to jest wówczas mój czas.

Oczywiście, że tak. Ten dokument nie jest zwykła legitymacją czy pozwoleniem na wykonywanie zdjęć w kościołach. Podczas całego kursu, lub jak kto woli szkolenia, fotograf dowiaduje się co, gdzie, jak i kiedy warto robić zdjęcia w kościele. Poruszane są zagadnienia związane z samym sakramentem ślubu, dlatego warto mieć taką licencję, nie tylko ze względu na to, żeby móc wykonywać zdjęcia w kościele.

W brew pozorom, jest to bardzo często zadawane pytanie przez narzeczonych przy podpisywaniu umowy. Otóż, zawsze ubieram się stylu casual, jednak nie w typowy garnitur lecz w wygodną koszulę i pasujące do niej spodnie. Staram się, aby mój ubiór nie wyróżniał się za bardzo spośród gości weselnych.

Rozwiałem trochę wasze wątpliwości? Zerknijcie do mojej oferty.

SPRAWDŹ OFERTĘ